Kuluçka Ön Bilgi

Kulucka.com` da satılan bütün kuluçka makinaları Prodi ve Çimuka markası altında Türkiye`nin lider kuluçka makinesi üreticisi Çimuka Kuluçka tarafından üretilmektedir.  

Müşterilerine 30 ile 4800 tavuk yumurtası kapasiteleri arasında, farklı kanatlı türlerinin de kuluçkası için kullanılabilen, değişik kullanım özelliklerine sahip kuluçka makinesi modelleri sunmaktadır.

Kuluçka makinesi modellerimiz  size farklı kullanım şekilleri ve aynı makinanın farklı amaçlarla kullanılmasını sağlayan kuluçka aksesuarları ile dünyanın en fonksiyonel kuluçka makinelerini sunar.

Kuluçka yumurta içindeki embriyonun ihtiyaçları doğrultusunda ana iki bölümden oluşur;

Kuluçka Gelişim Dönemi: Yumurta içindeki embrionun gelişip civciv halini aldığı dönem.

Kuluçka Çıkım Dönemi: Civcivin gelişimini tamamlayıp çıkış işlemini gerçekleştirdiği dönem.

İki dönem arasında sıcaklık, nem, havalandırma farklılıklarının yanında en büyük fark çıkım döneminde çevirme işleminin olmayışıdır. Çıkım dönemi kanatlı türüne göre değişmekle beraber kuluçka süresinin son 2-3 günüdür.

Örnek olarak tavuk yumurtası için kuluçka süresi 21 gündür. Bu sürenin ilk 18 günü gelişim dönemi ve son 3 günü çıkım dönemidir.

Kuluçka makineleri gelişim ve çıkım dönemindeki bu farklı ihtiyaçlar doğrultusunda dizayn edilirler ve değişik kullanım şekilleri sunarlar.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.