Sık Sorulan Sorular
Sitenizden Kredi Kartı ile alışveriş yapmak ne kadar güvenli ?

www.kulucka.com sitesi online Kredi Kartı ile satış yapmaktadır. 256 Bit SSL teknolojisi kullanılmaktadır. Kredi kartı bilgileriniz hiçbir şekilde bizim sistemimizde saklanmamaktadır, doğrudan ilgili bankanın yüksek güvenlikli sunucularında işlemleriniz gerçekleştirilmektedir. Bu yüzden güvenle alışveriş yapabilirsiniz.


Havale ile siparişlerimde havale işlemini kaç gün içerisinde yapmam gerekiyor ?

5 gün içerisinde havalesi gerçekleşmeyen siparişleriniz iptal edilen siparişlere alınmaktadır.
 
 
Kuluçka makinelerinizin kullanımı kolay mıdır?
 
Evet.
PRODİ® modellerini kullanmak için herhengi bir tecrübe gerekmez. Makine fonksiyonlarını tek panelden izleyebilir ve yönetebilirsiniz. Tüm modeller kuluçkacılık ve makine kullanımı bilgilerinin yer aldığı kullanım kılavuzu ile birlikte elinize ulaşır.
 

Sipariş verdiğim kuluçka makinesi elime nasıl ulaşır? Kurulum işlemi var mıdır?
 
Ürünlerimiz anlaşmalı olduğumuz kargo firmaları ile adresinize teslim olarak elinize ulaşır. 
 
Ürünler herhangi bir kurulum gerektirmez. Serbest parçalar klipslerle makineye sabitlenmiştir. Sabitleme klipslerini çıkarıp makinayı prize takmanız yeterlidir. Yumurta yüklemesi yapmadan önce makinenizi en az 4 saat boş olarak çalıştırınız
 

Kuluçka Makinalarınızı değişik kanatlıların kuluçkası için kullanabilir miyim?
 
Evet .
Modeller farklı kanatlı türleri için kullanabileceğiniz özel dizayn edilmiş gelişim tablalarına sahiptir.Gelişim tablalarını aynı anda farklı kanalı yumurtaları için bile kullanmanız mümkündür.
 

Kuluçka edilecek yumurtaları makineye koymadan önce ne kadar bekletebilirim?
 
Kuluçka edilecek yumurtalar 7 günden fazla bekletilmez. Uzun süre bekleyen yumurtalarda kalite kaybı olmakta dolayısıyla kuluçka sorunları meydana gelmektedir. Kuluçka edilecek yumurtalar makineye koyulmadan önce en az 24 saat bekletilmelidir.
 

Kuluçka makinelerinizde sıcaklık ayarını nasıl yapılır?
 
Sıcaklık ayarı kontrol panosu üzerindeki dijital kontrolörden yapılır ve çok basittir. Değişik kanatlılar için gereken değerler makine ile birlikte elinize ulaşan kullanım kılavuzunda yer almaktadır.
 

Yumurtaları çıkım bölümüne ne zaman aktarmalıyım?
 
Yumurtalar çıkım bölümüne toplam kuluçka süresinin bitmesine 3 gün kala aktarılır. Örnek olarak tavuk yumurtasının kuluçka süresi 21 gündür. 18 gün gelişim bölümünde tutulan yumurtalar son 3 gün için çıkım bölümüne aktarılırlar. Değişik kanatlılar için kuluçka süresi ve çıkıma aktarım zamanı bilgileri kullanım kılavuzunda verilmektedir.
 

Kuluçka makinesinde çıkmış bir civcivi makineden ne zaman almalıyım?
 
Civcivin kurumasını bekledikten sonra civcivleri makineden alabilirsiniz, Bu süre içinde civcivlerin yem ve su ihtiyacı yoktur. Genel olarak 4-8 saat yeterli olmaktadır.
 

Civciv tam olarak oluştu ve yumurtayı çatlattı ama çıkamadı, sebep ne olabilir?
 
Birçok sebebi olmakla birlikte öncelikli bakılması gereken sebepler olarak nem düzeyinin uygun olmaması (genellikle yüksek), damızlıkların iyi beslenememesi, ve kuluçka odası sıcaklık problemleri sıralanabilir.
 

Civciv tam olarak oluşmadan kuluçka sırasında yumurta içinde ölmüş. sebep ne olabilir?
 
Yine bir çok sebebi olabilir ama öncelikli sebepler olarak kuluçka sırasında ki elektrik kesintileri veya kuluçka odasındaki yüksek sıcaklık nedeniyle meydana gelen sıcaklık oynamaları, manuel çevirme yapılan makinelerde çevirmenin tam ve gereken sıklıkta yapılmaması, damızlıkla ilgili genetik sebebler veya hastalıklar ve bakteriel kirlenmeler olarak sıralanabilir.
 

Kuluçka makinelerinizde kullanılan dijital cihazlar kalibre edilebilir mi?
 
Evet.
PRODİ® tüm modellerinde PID kontrollü hassas dijitaller kullanır. Sıcaklık değer ölçümü elektronik sensörle yapılır. Kullanılan nem ve sıcaklık kontrolörleri kalibrasyon özelliğine sahiptir. Bu size her sezon doğru sıcaklık değerleriyle çalışma fırsatı verir.


Kafes sistemleri üst üste eklenebilir mi?


Evet.
3 bölmeli tüm kafes modellerimiz üst üste geçebilmesi için aynı en ve derinlikte yapılmıştır. Örnek olarak 3 bölmeli tek katlı bıldırcın kafesiniz varsa, 3 bölmeli civciv büyütme kafesini üstüne ekleyebilirsiniz. Ek kafesler kat arttırım olarak da alınabilir, yalnızca sulama deponuzun büyüklüğünün kat sayınıza uygun olduğundan emin olunuz. 
 
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.